I.László (1077-1095) ÉH 17
15 000 HUF
Az I. László által uralkodása alatt vert érme a 11. század végén keletkezett, amikor a magyar királyság az európai keresztény államok közé emelkedett. Az ÉH 17 típus a korai magyar érmecsalád jelentős darabja, amely elsősorban az Árpádházi numizmatika alapvető gyűjtési tárgyai közé tartozik. Az érme a magyar numizmatikai tradíció korai, régensége alatt készült példányainak gyűjtéséhez nélkülözhetetlen.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.

