1960. Románia 25 bani Ni.
120 HUF
Az 1960-as év során Románia a 25 banit nikkelből verte, amely az akkori szovjet bloc monetáris gyakorlatát tükrözte. Az érme gyűjtői értékét az utóbbi évtizedek inflációja és a román pénzrendszer többszöri átszervezése növeli meg. Ideális kiegészítés a közép-európai érmegyűjteménybe vagy a 20. század második felének szocialista valutasorozataihoz.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.

