Török akcse (1541-1686) 1.
500 HUF
A törökök által az 1541 és 1686 között veretett akcsé az Oszmán Birodalom leggyakoribb ezüst érméje volt. Ez az érme a korszak Mediterráneumi kereskedelmi régióinak központi fizetőeszköze, magas ezüsttartalmának köszönhetően tekintélyes gyűjtői értékkel bír. Minden olyan kollekcióba ajánlott, amely az Oszmán Birodalom numizmatikai történetét dokumentálja.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.

