1940. KÉZDIVÁSÁRHELY Visszatért levlap. 2 lei bélyeg
1 000 HUF
Az 1940-ben kiadott sorszámú emlékbélyeg Kézdivásárhely visszatérésének megünneplésére a II. Világháború során a német–magyar együttműködés keretében került forgalomba. A 2 lei névértékű bélyeg jelentős históriai dokumentum, amely az észak-Erdély visszacsatolásának propagandisztikai eszközeként szolgált. Közép-európai és magyar történelmi gyűjtemények számára nélkülözhetetlen emlékpolitikai tétel.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.

