1940. Kormányzói 20 éves évford.(661 Tny)** .ÉGRÁDY
1 500 HUF
A magyar posta az 1940. évben adta ki ezt az emlékbélyeget Horthy Miklós kormányzói szerepének 20 éves évfordulójára. A kibocsátás történelmileg jelentős időpontban történt, amikor a magyar állam jellegzetes propagandaanyagokkal ünnepelt politikai mérföldköveket. A bélyeg a korabeli magyar állami szimbolikára és ceremoniális kultúrájára utal, így értékes darabja a magyar філателиai gyűjteményeknek és a 20. század első felének dokumentáció-gyűjtésnek.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.
