1941. ÚJVERBÁSZ Visszatért levelezőlap
1 000 HUF
Az 1941-ben kiadott újverbászi visszatért levelezőlap a magyar postaüzem történetének jellegzetes darabja, amikor Magyarország visszafoglalta a városokat a Jugoszláviát megelőzően elvesztett területekről. A visszatért városokat ábrázoló levelezőlapok a történelmi pillanatnak megfelelő gyűjtői értékkel bírnak. Olyan gyűjteménybe illik, amely az első világháborút követő magyar területi visszaszerzéseket és az ezekhez kapcsolódó postaüzemi emlékeket dokumentálja.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.
