1947. Bélyegnap 20. (1047) baloldalon kis ragasztónyom
300 HUF
A bélyeget 1947-ben adták ki Magyarország a Bélyegnap ünneplésére, mely a postafilatéliai hagyományok népszerűsítésének fontos eszköze volt. Az érték és a kibocsátás éve miatt gyűjtésre méltó darab, amely a magyar bélyeg-kiadások korai sorozatának részét képezi. A közgyűjtemények számára ajánlott magyar filateliai gyűjtemények alapvető eleme.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.
