Római birodalom Constantius
800 HUF
Az érméket a Római Birodalom Constantius időszakában verték, az i.sz. 3. század második felében, amikor a politikai és gazdasági válság során számos kisebb érmeverő centrum működött. Az érme numizmatikai szempontból fontos forrás az ókori római pénzverés technikájáról és a korban használt értékrendszerről. Az antik érmégyűjtemények szerves része.
A leírást mesterséges intelligencia készítette, ezért elő fordulhatnak hibák.

